Vyprošťovací autojeřáb

Inovovaná generace vyprošťovacího autojeřábu na podvozku Tatra je primárně určená pro využití u záchranných složek a ozbrojených sil. Ve spolupráci s tradičním českým výrobcem jsme pro jeřáb dodali vybrané prvky hydrauliky a podíleli jsme se také na vývoji řídicího systému.

Vyprošťovací autojeřáb

Oproti svému předchůdci má nová verze autojeřábu výrazně zjednodušenou hydraulickou i elektrickou soustavu. Toho bylo možné dosáhnout využitím proporcionálních rozvaděčů PVG 32 a PVG 100, jejichž výhodou je vzájemná kompatibilita, blokové uspořádání a funkční variabilita.

Jeřábovou nástavbu pohání dvouokruhové hydraulické čerpadlo, umožňující současnou činnost jeřábu i zadních vyprošťovacích navijáků. Jeřáb i navijáky je možné obsluhovat i mimo kabinu díky rádiovému dálkovému ovládáním Scanreco G3 s dosahem až 50 metrů.

Výrobci jsme poskytli podporu také v rámci vývoje řídicího softwaru. Ten pracuje na osvědčené platformě PLUS+1 a významně pomohl k zefektivnění ovládání různých pracovních funkcí. Kromě mikrokontrolerů a dálkového ovládání jsme v rámci systému dodali také CAN klávesnici pro ovládání opěr.

Tento robustní a výkonný autojeřáb je určený především k vyprošťování techniky, uvolňování koryt řek a zprůjezdnění komunikací při provádění základních prací.

Ing. Karel Mazanec, vedoucí konstruktér
ČKD Mobilní Jeřáby, a. s.
"Díky spolupráci s odborníky z Technotrade se nám při vývoji autojeřábu AV30.1 podařilo dosáhnout zásadního zjednodušení napříč jednotlivými systémy stroje, což byl jeden z klíčových požadavků zadání. Nahrazení méně kompatibilních rozvaděčů modulárními rozvaděči PVG přineslo novou variabilitu pracovních funkcí i možnost implementace dodatečných vylepšení v budoucnu. Využití řídicího ekosystému PLUS+1 zase umožnilo výrazně zredukovat použitou elektroinstalaci. Na partnerství obecně oceňujeme schopnost rychlého porozumění ideovému návrhu a následné dodání funkčního řešení včetně zajištění komplexního servisu."
Jakub Kejduš

Kontaktujte našeho specialistu

    Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.