Těžký lesní traktor

Robustní lesní traktor je navržený pro přibližování a vyvážení dřeva v náročném terénu a často se měnících podmínkách. Z pohledu použitých technologií a komplexnosti dodaného řešení představuje jeden z nejpokročilejších strojů, na kterých jsme dosud pracovali, při čemž ve své kategorii dosahuje přinejmenším evropských parametrů.

Tezky lesni traktor

Navržený pro nadstandardní výkon

Dosud největší a nejvýkonnější stroj tradičního slovenského výrobce váží úctyhodných 16,5 tuny a má inovativně řešený hydrostatický pohon 6×6. Traktor je vybavený hydraulickou rukou s dosahem 10 m, rampovací radlicí, zadním hydraulicky sklopným štítem a nákladním prostorem s klanicemi, klembankem a dvoububnovým navijákem.

Díky dlouhodobé spolupráci s výrobcem a vzájemné důvěře jsme měli možnost podílet se na vývoji stroje již od ideového konceptu, což nám umožnilo integrovat do návrhu několik inovativních řešení, ať už se jedná o pohon, řízení, ovládání pracovních funkcí nebo konektivitu.

Lesnický stroj pro 21. století

Hydrostatický pojezd využívá relativně nedávno představenou technologii elektronického řízení dvoumotorové dvoustupňové převodovky Danfoss Power Solutions, při čemž se jedná o jedno z vůbec prvních využití tohoto řešení u podobně výkonného stroje. O samotný pohon se stará dvojice hydromotorů H1B a axiální pístový hydrogenerátor série H1. Celý pojezd včetně převodovky je ovládaný sofistikovaným elektronickým systémem vyvinutým v rámci platformy PLUS+1. Traktor nabízí i pokročilou technologii řízení steer-by-wire využívající elektrohydraulickou jednotku EHi. Výsledkem je překvapivě dobrá ovladatelnost a naprosto plynulý chod připomínající v mnoha ohledech jízdu v konvenčním automobilu.

Soustava mikrokontrolerů komunikujících prostřednictvím CAN rozhraní se stará kromě řízení pojezdu i o kontrolu pracovních funkcí stroje. V kabině traktoru má obsluha k dispozici nejmodernější ovládací prvky v čele s ergonomickými joysticky, klávesnicí s CAN tlačítky a 10-palcovým dotykovým displejem.

Součástí elektroniky stroje je i telematické řešení nabízející možnost neustálé vzdálené kontroly provozních parametrů a polohy traktoru. Integrovaná telematická jednotka CS500 umožňuje bezdrátový přenos klíčových dat, k nimž má majitel nebo provozovatel snadný a okamžitý přístup díky přehledně zpracovanému rozhraní uživatelského portálu PLUS+1 Connect.

O spolehlivý a přesný chod pracovní hydrauliky se stará osvědčený rozvaděč PVG, který funguje jako ústřední prvek hydraulického okruhu, sestaveného z kvalitních komponent Danfoss Power Solutions.

Ing. Peter Šinál
ředitel, LKT, s.r.o.
S Technotrade spolupracujeme už řadu let, proto jsme byli pevně přesvědčení, že výsledkem naší společné práce na projektu lesního traktoru bude stroj špičkové kvality. Zároveň máme radost, že výsledný stroj je vybavený všemi pokročilými funkcemi a sofistikovanými řešeními, na kterých jsme se s konstruktéry dohodli při tvorbě konceptu. Věděli jsme, že Technotrade disponuje týmem zkušených softwarových a konstrukčních inženýrů a má za sebou řadu realizací zaměřených na vývoj řídicího systému a přizpůsobení pohonu specifickým potřebám těžké mobilní techniky. Navíc máme dlouhodobě dobrou zkušenost s komponenty Danfoss Power Solutions a oceňujeme vývoj jejich technologické úrovně, díky níž naše nové stroje dosahují podstatně lepšího výkonu a účinnosti.
Jakub Kejduš

Kontaktujte našeho specialistu

    Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.