Kolový nakladač eDapper

Projekt plně elektrického nakladače jsme zrealizovali pro účely dlouhodobého zátěžového testování a demonstrace námi aplikovaných technologií v praxi. Stroj vychází ze sériově vyráběného nakladače českého výrobce a byl od základu modifikován přímo naším týmem konstruktérů.

Kolový nakladač eDapper

Nakladač eDapper je vůbec prvním strojem ve své kategorii s elektrickým pohonným ústrojím. Pojezd stroje zajišťují čtyři elektromotory s permanentními magnety instalované na jednotlivých kolech. Pátý elektromotor pohání spolu s hydrogenerátorem S 45 pracovní hydrauliku stroje. Modularita bateriových Li-pol článků umožňuje zvolit různé úrovně kapacity baterie dle náročnosti konkrétních aplikací.

Povely k měničům putují přes sofistikovaný řídicí systém vyvinutý na platformě PLUS+1 a řízení stroje probíhá pomocí vyspělé technologie steer-by-wire.

Díky tichému provozu a absenci spalovacích motorů je nakladač schopen pracovat v nízkoemisních zónách a rovněž se prodlužuje jeho potenciální pracovní doba v souvislosti s hlukovými limity. Pro různé pracovní funkce je také k dispozici široká paleta doplňků.

Jakub Kejduš

Kontaktujte našeho specialistu

    Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.