Danfoss dokončil akvizici hydraulické divize společnosti Eaton

V návaznosti na potvrzení kladného stanoviska všech regulačních institucí a splnění dalších nezbytných podmínek skupina Danfoss oficiálně dokončila akvizici hydraulické divize společnosti Eaton v celkové hodnotě 3,3 miliardy dolarů. Touto obchodní transakcí se společnost rozrůstá o celou jednu třetinu a stává se globálním lídrem na trhu s mobilní a průmyslovou hydraulikou.

Mobilní hydraulika tvoří už více než 50 let jeden z klíčových segmentů obchodních aktivit společnosti Danfoss. Akvizice hydraulické sekce společnosti Eaton tak pro Danfoss představuje důležitý krok v rámci strategie rozvoje. Hydraulická divize Eaton bude začleněna pod hlavičku Danfoss Power Solutions, což přinese zhruba 10 000 nových zaměstnanců a 1,8 miliardy dolarů v celosvětovém obratu. Sloučením těchto dvou organizací zdvojnásobí Danfoss Power Solutions svou velikost a také kapacitu pro vývoj inovativních řešení v oblasti hydraulických systémů.

Díky akvizici bude Danfoss Power Solutions disponovat nejširší nabídkou produktů a řešení pro mobilní a industriální hydrauliku na trhu, ta bude navíc nově zahrnovat i segment vedení kapalin. Vedením pracovních kapalin se od tohoto roku zabýváme v rámci nabízených služeb a produktů také ve společnosti Technotrade. Jako partnera pro dodávky hydraulických hadic, šroubení, koncovek a dalšího příslušenství jsme přitom zvolili právě české zastoupení výrobce Eaton. V tomto ohledu tedy nedojde pro naše zákazníky k žádné podstatné změně a půjde spíše o plynulé navázání na dosavadní podobu nabízených produktů a služeb.

„Jako dlouholetého významného partnera společnosti Danfoss Power Solutions nás v souvislosti s dokončenou transakcí těší, že našim zákazníkům budeme schopní nabízet rozšířené, ale stále ucelené portfolio produktů a dílů pro hydraulické systémy, při čemž z pohledu našich zákazníků půjde spíše o formální přeskupení některých produktových skupin,“ říká k akvizici Jakub Kejduš, jednatel společnosti Technotrade, jediného oficiálního distributora produktů Danfoss Power Solutions pro Českou republiku a Slovensko.

„Hydraulický sortiment Eaton pro nás není žádnou novinkou, jelikož s tímto výrobcem a jeho produkty spolupracujeme v rámci výroby hydraulických hadic a celého segmentu vedení kapalin už několik měsíců. Ve spolupráci s českým zastoupením hydraulické sekce Eaton jsme navíc před časem jako jediní v ČR získali mezinárodní certifikaci DNV, díky které jsme schopní vyrábět a dodávat hydraulické hadice i pro náročné námořní aplikace. Máme proto radost, že osvědčené výrobky Eaton budeme našim zákazníkům schopní nabízet i nadále, byť v budoucnu pod jinou značkou,“ dodává Jakub Kejduš.

V případě jakýchkoli dotazů souvisejících s akvizicí hydraulické divize Eaton společností Danfoss Power Solutions se můžete obrátit přímo na jednatele Jakuba Kejduše na jakub.kejdus@technotrade.cz.

Více informací k celé obchodní transakci najdete na webových stránkách Danfoss.

Jakub Kejduš

Kontaktujte našeho specialistu

    Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.